20 січня День вшанування захисників Донецького аеропорту

Опубліковано 20 січня 2024
Перегляди: 31
20 січня День вшанування захисників Донецького аеропорту
Цю дату встановлено 20 січня 2022 року спільним Наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України (наказ МОУ 20.02.22 №21/24) з метою військово-патріотичного виховання, вшанування подвигу військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які обороняли Донецький аеропорт від російського агресора, та продовження найкращих бойових традицій.
«Кіборги вистояли, не встояв бетон» — ця фраза увійшла в історію як свідчення подвигу захисників Донецького аеропорту, які стійко боронили будови летовища з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час російсько-української війни.
Кіборгами українців прозвали російські окупанти, які були шоковані, що живі люди могли так довго і стійко боронити будови аеропорту.
Впродовж усіх 244 днів, що тривали бої за Донецький аеропорт, військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери відбивали ворожі атаки будівель летовища, а також контролювали навколишні села. За час оборони з травня 2014 року по січень 2015 року, в його захисті за ротацією взяли участь понад 2 500 військових і добровольців.
Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських воїнів. П’ятьом із них присвоїли звання «Герой України» посмертно. Понад 500 оборонців ДАПу зазнали поранень. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких — посмертно.
«На межі людських можливостей, під численними обстрілами та облогами ворога кіборги до останнього утримували цей форпост», – зазначає Міністерство оборони України.
З 24 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення росії на наші землі, кожен воїн-захисник одягнув броню кіборга, що символізує стійкість і незламність, пронизану вірою та молитвами українців.
244-денна оборона Донецького аеропорту стала прообразом героїчного захисту Силами оборони України населених пунктів Донеччини в умовах повномасштабної війни. Українські воїни вже тривалий час продовжують мужньо боронити українські міста. Вони - нові символи стійкості та незламності наших воїнів.
Вічна пам'ять усім кіборгам, які віддали за Україну життя!
Вічна слава і честь захисникам України!

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне