Відкрито шелтер-центр компактного проживання у селі Буковець Верховинського району

Опубліковано 21 лютого 2024
Сьогодні, 21 лютого на базі пришкільного інтернату Буковецької гімназії відчинив свої двері реконструйований шелтер для внутрішньо переселених осіб.
На відкритті були присутні заступник директора департаменту соціальної політики ОДА Галина Сеник, керівник громадської організації "Громадський центр "Еталон" Леся Аронець, голова Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валерій Старченко, голова районної державної адміністрації - начальник військової адміністрації Василь Бровчук, голова районної ради Юрій Філипчук, голова селищної ради Василь Мицканюк, староста села Іван Мойсюк, представники підрядної організації, дирекція Буковецької гімназії та депутати.
Настоятель храму Вознесіння Господнього села Буковець отець Петро Соколовський освятив приміщення, благословив заклад на мирне проживання для людей, які постраждали від війни, побажав усім присутнім миру і злагоди в державі.
Ми повинні бути незламними та твердо вірити у перемогу. «Сьогодні всі зусилля нашої спільноти націлені на те, щоб ворога вигнати з української землі. Ми показуємо цілому світу, що ми нація миролюбива і героїчна,які об’єдналися та цілеспрямовано боремося за майбутнє наших дітей та за збереження нашої незалежності. Подякували за допомогу угорським донорам та представникам всіх благодійних організацій та керівництву обласної державної адміністрації. Завдяки співпраці та підтримці понад 20 людей будуть мати свій затишний куточок, який забезпечено всіма зручностями та необхідним побутовим інвентарем для комфортного проживання.

З початку повномасштабного вторгнення росії, одним із основних та пріоритетних завдань стало пристосування громади до нових реалій життя в умовах війни. З лютого 2022 року біля 12 тисяч внутрішньо переміщених осіб були офіційно зареєстровані у Верховинському районі.
Станом на ці дні у Верховинському районі проживає близько тисячі людей, які втратили своє житло.
Завдяки спільним зусиллям всіх гілок влади, міжнародних донорів, благодійних організацій, місцевій команді у мальовничому гірському куточку запрацював другий шелтер для внутрішньо переміщених осіб, які отримають можливість проживати у комфортних кімнатах зі всіма зручностями.