10 березня — День Державного Гімну України

Опубліковано 10 березня 2024
10 березня — День Державного Гімну України
Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року. Вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща). Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка.
Зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, Гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу. Він гучно звучить у деокупованих містах та селах. Та гордо славитиме нашу Перемогу.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці!
На зображенні може бути: текст