Пам’ятка для населення про коронавірус:

Опубліковано 13 березня 2020

Що таке новий коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV)?
Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Симптоми
У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:
🤧 гарячка;
🤧 кашель;
🤧 задишка (ускладнене дихання).

Як захиститися від інфікування:
‼️ уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;
‼️ не торкайтеся обличчя немитими руками;
‼️ часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
‼️ ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;
‼️ уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:
😷 якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
😷 якщо ви відвідували Китай або інші країни, де реєструються випадки цього захворювання і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;
😷 під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
😷 необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Згідно з алгоритмом і тактикою ведення контактних осіб від Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ЄЦПКЗ), ті особи, які не мали близького контакту з новим коронавірусом, зокрема пасажири, що прибули з епідеміологічно неблагополучних районів, не підлягають спеціальному медичному спостереженню. Їм рекомендовано самостійні нагляд і термометрію протягом 14 днів з моменту останнього можливого контакту з новим коронавірусом. Ці заходи може бути припинено, якщо у них відсутні симптоми ГРВІ.

Якщо температура підвищується, таким особам рекомендовано надягнути захисну маску і звернутися до лікаря.

Світлина від Верховинська районна рада.