ПЕРШІ ВИДАННЯ ДО МУЗЕЮ КНИГИ ПРО ГУЦУЛІВ І ГУЦУЛЬЩИНУ

Опубліковано 17 березня 2020

Як ми уже повідомляли, у селищі Верховина створюється Музей книги про гуцулів і Гуцульщину. Ідею створення Музею схвально сприйняли в усій Гуцульщині та далеко за її межами.
До майбутнього Музею вже надійшли перші книжкові видання. Голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк подарував Музеєві повне зібрання творів відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії Степана Пушика. Заступник голови Верховинської районної ради Іван Маківничук запрезентував книгу Володимира Шухевича «Гуцульщина».
Голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмиро Стефлю

к приніс в дар Музею наступні книги: «Історія Гуцульщини» Миколи Домашевського, США; «Вчені-горяни гірської школи», автор Петро Лосюк, с. Яворів, Косівщина; «Гуцульський дивосвіт» Світлани Флис, м. Яремче.
Заступник керівника апарату Верховинської районної ради, голова осередку Спілки письменників України Василь Нагірняк запрезентував Музеєві Музею власну книгу про повеневий Армаґедон на Верховинщині під назвою «Стихія води і грому»; усі 18 випусків Всеукраїнського культурно-мистецького етнографічного журналу «Писанка» (1993-1998 роки), видання районного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка: Петро Шекерик-Доників. «На дні озера»; Онуфрій Манчук. «Жьиб’ївські новелі».
Редактор журналу «Гуцульщина» Роман Клим подарував Музеєві ряд книг: фотоальбом «Гуцульщина» (старі світлини), «Рік у віруваннях гуцулів» та «Дідо Иванчік» Петра Шекерика-Доникового, які вийшли у світ у видавництві «Гуцульщина», «Вакації у Дзядзя», колектив авторів:Ігор Остафійчук, Роман Клим та Роман Біль.
Радник голови районної ради Марія Маківничук поклала на книжкову полицю перевидану книгу «Дідо Иванчік Петра Шекерика-Доникового.
Власниця музею Петра Шекерика-Доникового у селищі Верховина Надія Маківничук подарувала Музеєві копію рукопису роману Петра Шекерика-Доникового «Дідо Иванчік».
Доктор історичних наук, професор, дослідник Гуцульщини Петро Сіреджук (уродженець с. Космач Косівського району, проживає у м. Львові) приніс у дар Музею надзвичайно цінне в історичному вимірі видання про участь гуцулів у визвольних змаганнях українців під назвою «Галицька Гуцульщина» у Великій війні.

Формування книжкової полиці Музею продовжується.
Контактні телефони:
098 588 8990; 067 372 2132; 067 343 0430; 096 837 8101