Опубліковано 09 листопада 2012
Перегляди: 2555
 

                                                                        Прем’єр-міністру України

                                                                        Азарову М.Я.

 

                                                                        Голові Державної

                                                                        Казначейської служби України

                                                                        Харченку С.І.

 

                                                                        Голові облдержадміністрації

                                                                       Вишиванюку М.В.

 

                                                                       Голові обласної ради

                                                                      Сичу О.М.

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

На сьогоднішній день управління Державної Казначейської служби України у Верховинському районі Івано-Франківської області практично припинило проведення оплати першочергових платежів бюджетних установ району. В результаті, виникла значна кредиторська заборгованість установ соціально-культурної сфери. Залишки коштів на реєстраційних рахунках бюджетних установ району в управлінні Державної Казначейської служби станом на 09.11.2012 року складають 1421003,33 грн. В розрізі основних галузей: освіта – 215734,55 грн., охорона здоров’я – 126571, 03 грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 130598,01 грн., фізична культура і спорт – 39905,52 грн., будівництво – 776516,72 грн., транспорт – 80290,00 грн., інші галузі – 51387,50.

Ми, депутати районної ради, вкрай стурбовані такою доволі незрозумілою казначейською політикою на регіональному рівні, яка безпосередньо впливає на ряд важливих факторів і чинників життєдіяльності соціальної сфери району. Дана ситуація унеможливлює проведення оплати за енергоносії, комунальні послуги, матеріали, обладнання та інвентар. Шкільні їдальні залишилися без продуктів харчування, тим самим не виконуються постанови Уряду та накази Міністерства освіти України щодо організації та проведення безоплатного харчування дітей у дошкільних, учнів – у загальноосвітніх навчальних закладах району.

Лікувальні заклади позбавлені можливості здійснення закупівлі медикаментів та перев’язочного матеріалу для проведення лікувально-профілактичного процесу та надання першої медичної допомоги громадянам, що вкрай негативно впливає на стан здоров’я населення та викликає негативний резонанс у громадськості краю.

Залишилися нереалізованими ряд заходів державних та регіональних програм із соціально-економічного розвитку територій та галузей і сфер народногосподарського комплексу району.

Вето управління Державної Казначейської служби України в районі, накладено на платіжні документи установ соціально-культурної сфери без будь-якого нормативно-правового врегулювання, призвело до відчутного погіршення стану діяльності установ і закладів соціальної сфери протягом трьох останніх місяців 2012 року, вкрай ускладнило виконання ними своїх функціональних та кредиторських зобов’язань, порушило дисбаланс платіжної дисципліни.

Така казначейська політика викликала нерозуміння і обурення у трудових колективах даних установ та організацій району. А в результаті – неможливо забезпечити на належному рівні функціонування закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення та соціально-економічний розвиток територій, всезростаючий рівень соціальних стандартів життя. Така казначейська політика знижує рівень довір’я жителів району до місцевої влади.

Виходячи з вищенаведеного, просимо вжити дієвих заходів щодо розблокування платежів управлінням Державної Казначейської служби України в районі та налагодження нею відповідних казначейських операцій за платіжними документами бюджетних установ району.

Маємо надію і сподіваємося на якнайшвидше позитивне вирішення даного вкрай важливого для соціально-економічного розвитку району злободенного питання.

 

                                             Прийнято на п’ятнадцятій сесії Верховинської

                                            районної ради шостого демократичного

                                             скликання 09 листопада 2012 року

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне