Дякуємо депутатам за працю. А далі – невпинний рух уперед

Опубліковано 22 жовтня 2020
Сьогодні проведено урочисту XXXIV сесію Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання.
Голова районної ради Іван Шкіндюк щиро подякував депутатському корпусу, виконавчому апарату ради, керівництву райдержадміністрації за плідну працю у вирішенні питань соціально-економічного та культурно-духовного розвитку Верховинщини.
– Незважаючи на те, що район більш як на 90 відсотків дотаційний, – підкреслив Іван Юрійович, – ми постійно дбали про наповнення районного бюджету, з якого на соціально-економічний розвиток населених пунктів щороку виділялися кошти. За п’ять років на соціально-економічний розвиток населених пунктів району виділено і профінансовано 12 167,9 тис. грн.
Районна рада внесла вагомий вклад у збереження та пропагування автентичної культури і мистецтва Гуцульщини. Дні гуцульської культури і мистецтва об’єднували Україну у багатьох обласних центрах нашої держави. Ми започаткували і проводили Фестивалі унікальної гуцульської убирі. Започатковано та проведено два міжнародні фестивалі «ВІА КАРПАТІЯ» у Криворівні та Верховині. Наш альманах «Писанка» про унікальну гуцульську культуру, літературу і мистецтво гуцулів читають в Україні і світі.
З ініціативи районної ради священнослужителі району читають для наших дітей у школах Боже слово. Започатковано та проведено кілька фестивалів духовного співу. Ми тішимося і щасливі, що наша ідея і започаткована районною радою Всеукраїнська проща та Хресна хода до місця з’явлення Матері Божої біля Довбушевої криниці на полонині Ґаджина с. Бистрець вже стала традиційною і проводиться щороку за участю Владики Юліана, священнослужителів Гуцульщини та мирян з усієї України. Прочани моляться до Господа під самими небесами, вшановують у Молитві Матір Божу та Святиню Гуцульщини і зцілюються у джерелі Довбушевій криниці.
Гуцули, Віра і Господь зберегли Верховинський район. Саме так я б сказав про істинне чудо, яке звершилося у Києві. Справа була надскладною. Так, це був дійсно патріотичний чин. Це був наш шлях до столиці. Районна рада обрала такий шлях і повела за собою людей – патріотів-гуцулів. Гуцульський дух і Господня воля, Боже благословення і поміч допомогли зберегти район. Найменший за чисельністю в Україні Верховинський район збережено. З карти України горде слово ВЕРХОВИНСЬКИЙ не зникло і не зникне ніколи. Бо гуцули – тверді і міцні, як криця. Довбушеві нащадки ніколи не здаються.
Дороги державного значення у нас вже є. Відрадно. Жоден район, окрім Верховинського, немає 100 відсотків асфальтового покриття доріг державного значення. На порядку денному – будівництво асфальтних доріг загального користування місцевого значення. Я зі своїми колегами-однодумцями вже розробили стратегію будівництва таких добротних доріг у селі: по Білій Ріці, на Красноїлівському та Зеленському кущах. Ми вже мали ділові зустрічі з керівниками області, просили коштів у держави – над цим уже працюємо, не чекаючи виборів.
А що далі. А далі – невпинний рух уперед. Буде нелегко. Потрібно повертати забрані з району установи та організації. Люди мають їхати до нас звідусіль оздоровлюватися і відпочивати, а жителі наших гір – зажити щасливо і добротно на рідній землі. Ми зобов’язані це зробити перед пам’яттю і за завітами великих і незабутніх предків.
Голова районної ради Іван Шкіндюк та голова райдержадміністрації Василь Бровчук вручили Дипломи лауреатам премії Верховинської районної ради: з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка – народному аматорському ансамблю дримбарів «Струни Черемоша» Будинку культури с. Верхній Ясенів, керівник Микола Максим’юк, майстру декоративно-ужиткового мистецтва, писанковий розпис, з с. Криворівні Івану Шкребляку; районну журналістську премію імені Василя Якуб’яка – позаштатному кореспонденту радіо «Гуцульська столиця», філологу Криворівнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іванні Микитейчук.
Керівники району вручили Почесні медалі «За заслуги перед Верховинщиною» депутатам районної ради, виконавчому апарату ради та сільським головам; спільні грамоти районної ради та райдержадміністрації – депутатам та працівникам апарату Верховинської селищної ради; посвідчення «Майстер народної творчості Верховинщини» – народним майстрам району.