Дякуємо депутатам за працю. А далі – невпинний рух уперед

Опубліковано 22 жовтня 2020
Перегляди: 32
Сьогодні проведено урочисту XXXIV сесію Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання.
Голова районної ради Іван Шкіндюк щиро подякував депутатському корпусу, виконавчому апарату ради, керівництву райдержадміністрації за плідну працю у вирішенні питань соціально-економічного та культурно-духовного розвитку Верховинщини.
– Незважаючи на те, що район більш як на 90 відсотків дотаційний, – підкреслив Іван Юрійович, – ми постійно дбали про наповнення районного бюджету, з якого на соціально-економічний розвиток населених пунктів щороку виділялися кошти. За п’ять років на соціально-економічний розвиток населених пунктів району виділено і профінансовано 12 167,9 тис. грн.
Районна рада внесла вагомий вклад у збереження та пропагування автентичної культури і мистецтва Гуцульщини. Дні гуцульської культури і мистецтва об’єднували Україну у багатьох обласних центрах нашої держави. Ми започаткували і проводили Фестивалі унікальної гуцульської убирі. Започатковано та проведено два міжнародні фестивалі «ВІА КАРПАТІЯ» у Криворівні та Верховині. Наш альманах «Писанка» про унікальну гуцульську культуру, літературу і мистецтво гуцулів читають в Україні і світі.
З ініціативи районної ради священнослужителі району читають для наших дітей у школах Боже слово. Започатковано та проведено кілька фестивалів духовного співу. Ми тішимося і щасливі, що наша ідея і започаткована районною радою Всеукраїнська проща та Хресна хода до місця з’явлення Матері Божої біля Довбушевої криниці на полонині Ґаджина с. Бистрець вже стала традиційною і проводиться щороку за участю Владики Юліана, священнослужителів Гуцульщини та мирян з усієї України. Прочани моляться до Господа під самими небесами, вшановують у Молитві Матір Божу та Святиню Гуцульщини і зцілюються у джерелі Довбушевій криниці.
Гуцули, Віра і Господь зберегли Верховинський район. Саме так я б сказав про істинне чудо, яке звершилося у Києві. Справа була надскладною. Так, це був дійсно патріотичний чин. Це був наш шлях до столиці. Районна рада обрала такий шлях і повела за собою людей – патріотів-гуцулів. Гуцульський дух і Господня воля, Боже благословення і поміч допомогли зберегти район. Найменший за чисельністю в Україні Верховинський район збережено. З карти України горде слово ВЕРХОВИНСЬКИЙ не зникло і не зникне ніколи. Бо гуцули – тверді і міцні, як криця. Довбушеві нащадки ніколи не здаються.
Дороги державного значення у нас вже є. Відрадно. Жоден район, окрім Верховинського, немає 100 відсотків асфальтового покриття доріг державного значення. На порядку денному – будівництво асфальтних доріг загального користування місцевого значення. Я зі своїми колегами-однодумцями вже розробили стратегію будівництва таких добротних доріг у селі: по Білій Ріці, на Красноїлівському та Зеленському кущах. Ми вже мали ділові зустрічі з керівниками області, просили коштів у держави – над цим уже працюємо, не чекаючи виборів.
А що далі. А далі – невпинний рух уперед. Буде нелегко. Потрібно повертати забрані з району установи та організації. Люди мають їхати до нас звідусіль оздоровлюватися і відпочивати, а жителі наших гір – зажити щасливо і добротно на рідній землі. Ми зобов’язані це зробити перед пам’яттю і за завітами великих і незабутніх предків.
Голова районної ради Іван Шкіндюк та голова райдержадміністрації Василь Бровчук вручили Дипломи лауреатам премії Верховинської районної ради: з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка – народному аматорському ансамблю дримбарів «Струни Черемоша» Будинку культури с. Верхній Ясенів, керівник Микола Максим’юк, майстру декоративно-ужиткового мистецтва, писанковий розпис, з с. Криворівні Івану Шкребляку; районну журналістську премію імені Василя Якуб’яка – позаштатному кореспонденту радіо «Гуцульська столиця», філологу Криворівнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іванні Микитейчук.
Керівники району вручили Почесні медалі «За заслуги перед Верховинщиною» депутатам районної ради, виконавчому апарату ради та сільським головам; спільні грамоти районної ради та райдержадміністрації – депутатам та працівникам апарату Верховинської селищної ради; посвідчення «Майстер народної творчості Верховинщини» – народним майстрам району.

 

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне