В Україні сьогодні, 15 лютого, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Опубліковано 15 лютого 2021
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.
Ця дата вибрана не випадково: 15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.
Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.
У зустрічі взяли участь голова районної державної адміністрації Василь Бровчук, голова Верховинської селищної ради Василь Мицканюк, голова Білоберізької сільської ради Дмитро Іванюк, перший заступник голови районної державної адміністрації Світлана Уршеджук, військовий комісар райвійськкомату Анатолій Россіп, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Світлана Ілійчук, представники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб, голова спілки ветеранів Афганістану Анатолій Бажура та ветерани Афганістану
Керівники, звертаючись до учасників заходу, висловили теплі й щирі слова на адресу воїнів, яким судилося пройти важкі випробування в бойових діях в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети. Побажали міцного здоров'я, миру, злагоди в сім'ях, благополуччя та миру в державі.