Позачергова 5 сесія від 18.02.2021

Опубліковано 16 березня 2021
Перегляди: 356

                                                                                                         

 

                                                                      

У К Р А Ї Н А

ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА

Івано-Франківської області

Восьме демократичне скликання

(Позачергова п’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від 18 лютого 2021 року

м. Івано-Франківськ

 

 

Про звернення районної ради

щодо незабезпеченості коштами на

утримання районних рад області

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районна рада

 

вирішила:

 

  1. Схвалити звернення районної ради до Президента України В.Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Івано-Франківської обласної ради щодо незабезпеченості коштами на утримання районних рад області (додається).
  2. Звернення надіслати Президенту України В.Зеленському, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Івано-Франківській обласній раді.
  3. Текст звернення оприлюднити на веб-сайті районної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань податків, бюджету і фінансів (О.Петріянчук).

 

 

 

Голова районної  ради                                                                    Юрій Філипчук


Додаток

до рішення районної ради

від 18.02.2021 р.

 

Президенту України

В. Зеленському

 

Верховній Раді України

 

Кабінету Міністрів України

 

Івано-Франківській обласній раді

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Верховинської районної ради Івано-Франківської області, стурбовані критичною ситуацією, що склалася із забезпеченістю та фінансуванням районних рад області.

Недостатність обсягу коштів для фінансування діяльності районних рад за рахунок джерел доходів, що визначені Бюджетним кодексом України, унеможливлює здійснення районними радами повноважень, що регламентовані діючим законодавством України.

Бюджетним кодексом України в частині затвердження нового складу доходів районних бюджетів визначено, що основним бюджетоутворюючим податком для наповнення бюджету є надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, засновником яких є районні ради.

Виходячи з таких «прогнозів», у 2021 році доходи загального фонду районних бюджетів області складуть: Верховинського – 112,2 тис. гривень, Калуського – 87,7 тис. гривень, Коломийського – 101,0 тис. гривень,
Косівського – 400,0 тис. гривень, Надвірнянського – 425,0 тис. гривень, Івано-Франківського – 120,0 тис. гривень.

Водночас тільки на утримання апарату шести районних рад Івано-Франківської області необхідні видатки в сумі 40,0 млн. гривень, з яких
90 відсотків (36,0 млн. гривень) – це видатки на оплату праці з нарахуваннями,
а дохідна частина цих бюджетів на 2021 рік передбачається у розмірі
1,2 млн. гривень або лише 3 відсотка до необхідної суми.

Незабезпеченість коштами по Верховинському районному бюджету складе 4,7 млн. гривень, Калуському – 6,8 млн. гривень, Коломийському –
7,0 млн. гривень, Косівському – 3,8 млн. гривень, Надвірнянському –
7,4 млн. гривень, Івано-Франківському – 9,0 млн. гривень.

Сьогодні районні ради функціонують виключно за рахунок фінансового резерву залишків коштів, що утворилися на 01 січня 2021 року, які не є постійним джерелом доходів, а норми законодавства щодо формування їхньої ресурсної бази аж ніяк не відповідають принципам бюджетної системи України в частині обґрунтованості, справедливості і неупередженості розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами.

Зважаючи на це, звертаємося з вимогою внести зміни до Бюджетного кодексу України в частині зарахування податку на доходи фізичних осіб у таких пропорціях: до державного бюджету – 20 відсотків, обласних бюджетів –
15 відсотків, районних бюджетів – 5 відсотків, бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад – 60 відсотків.

Завдяки таким змінам у бюджетному законодавстві до районних бюджетів області буде додатково залучено понад 312,0 млн. гривень, в тому числі до Верховинського – 3,5 млн.гривень, Івано-Франківського – 160,6 млн. гривень, Калуського – 65,7 млн. гривень, Коломийського – 46,6 млн. гривень, Косівського – 8,0 млн. гривень, Надвірнянського – 27,6 млн. гривень.

Враховуючи зазначене, просимо вжити заходів у межах компетенції щодо невідкладного врегулювання порушеного питання, зокрема:

  1. Кабінет Міністрів України:

- розробити та подати на розгляд Верховної Ради України зміни до Бюджетного кодексу України щодо передбачення реальних дохідних джерел наповнення бюджетів районних рад або додаткової дотації з державного бюджету для забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня;

- у разі прийняття Верховною Радою України зазначених змін до законодавчих актів передбачити внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»;

- напрацювати зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», чітко визначивши повноваження органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня, та внести відповідний законопроєкт на розгляд Верховної Ради України.

  1. Верховній Раді України внести до порядку денного чергового пленарного засідання запропоновані Кабінетом Міністрів України законопроєкти з порушених питань та ухвалити відповідні рішення.

 

 

 

 

 

Прийнято на позачерговій п’ятій сесії
Верховинської районної ради

восьмого демократичного скликання

18 лютого 2021 року

 

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне