Програма Міжнародної конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

Опубліковано 28 травня 2019

­­

14-15 червня 2019 року,

смт. Верховина, Івано-Франківська область

Міжнародна конференція «Коло Вінценза: Україна на переломі»

14 червня 2019 року, п’ятниця

11.00-11.30

Відкриття конференції

11.30-13.00

Підтримка місцевого розвитку в Карпатському регіоні (на прикладі реалізованих проектів з врахуванням концепції географічних зазначень, екологічних, соціально-економічних та культурних аспектів)

13.30-15.00

Україна на переломі: держава і суспільство в нових політичних реаліях

15.30-17.00

Європа: 30 років після падіння Берлінської стіни

Вечеря з нагоди відкриття конференції і форуму

15 червня 2019 року,  субота

10.00 – 11.30

Екологія Карпат . Міжнародна співпраця та транскордонні біосферні резервати

Міжнародна конференція «Всеукраїнський демократичний форум» (за підтримки Міністерства інформаційної політики України)

11.50 – 13.20

5 років протидії російській агресії: нові виклики та загрози

13.40 – 15.10

Промоція України в світі через культуру

СПЕЦІАЛЬНІ ПОДІЇ:

15.30 – 17.00

«Україна в 21 сторіччі. Портрет країни на тлі публіцистичної трилогії Віталія Портнікова: «Богородиця у синагозі», «Тюрма для янголів», «Дзвони Майдану»

17.00 – 18.00

Всеукраїнський літературний фестиваль «Антологія української поезії  ХХ століття: від Тичини до Жадана» (за підтримки Українського інституту книги)

МАЙСТЕР-КЛАСИ:

В рамках Форуму для працівників музейних установ, культурних менеджерів, власників приватних музеїв та всіх зацікавлених заплановано провести майстер-класи, а саме:

• Майстер-клас Кщиштофа Чижевського – польського поета і есеїста, одного з засновників Центру «Пограниччя — мистецтв, культур, народів»  в Сейнах і Фонду «Пограниччя», що розповість про свій досвід створення Центру, реалізації культурних проектів з залученням грантового фінансування, відновлення будинку Чеслава Мілоша в Красногруді.

Майстер-класи будуть проходити  15 червня 2019 року в конференц-залі готелю «Верховель» смт. Верховина. вул. І. Франка, 1).

ВИСТАВКИ:

Під час Форуму  буде працювати виставка «САКРАЛЬНІ КОЛЬОРИ ГУЦУЛЬЩИНИ»

На виставці  "САКРАЛЬНІ КОЛЬОРИ ГУЦУЛЬЩИНИ" представлено близько сорока картин художників-живописців, сім'ї Миколи та Людмили Рибенчук. Обоє митців закінчили Львівську  національну академію мистецтв і працюють в галузі монументального і станкововго живопису. Своїми напрацюваннями автори пропагують красу та культуру, котрі формувалися на українській землі багато століть. Про це, власне,також свідчать унікальні древні твори сакрального мистецтва та настінні  розписи  старих храмів. Базуючись на цих традиціях сім’я Ребенчуків творять сучасну українську живописну культуру. Полотна майстрів сповнені чистотою і колористичним духовним значенням гуцульського народу.

Автори:

Микола Рибенчук - художник, заслужений діяч мистецтв України, член національної спілки художників України;

Людмила Рибенчук  - художник, член національної спілки художників України.

Виставка проходитиме в музеї  "Гуцульщини" (смт. Верховина. вул. І. Франка, 5).

Відкриття виставки відбудеться 14 червня 2019 року в рамках заходів Форуму.