Новини

Як оформити догляд за особою з інвалідністю чи іншою особою, яка потребує постійного догляду?

Розділ Новини
27 лютого 2023
Перегляди: 52

Сектор «Верховинське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги www.frankivsk.legalaid.if.ua                                                                                      

Як оформити догляд за особою з інвалідністю чи іншою особою, яка потребує постійного догляду?

Процедура оформлення догляду визначена Порядком подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

За ким можна здійснювати догляд?

Догляд здійснюється за:

  • особами з інвалідністю I групи ( крім тих, хто потребує допомоги внаслідок психічного розладу);
  • дітьми з інвалідністю;
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги.

Хто має право здійснювати догляд?

Особи із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (чоловік, дружина, діти віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (в тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти і вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) до досягнення 23 років і не мають власних сімей; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю).

Які документи підтверджують потребу в догляді?

Для громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень – висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;

Для осіб з інвалідністю – копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;

Для невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, – висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді за формою, затвердженою МОЗ;

Для дитини з тяжким перинатальним ураженням нервової системи, тяжкою вродженою вадою розвитку, рідкісним орфанним захворюванням, онкологічним, онкогематологічним захворюванням, дитячим церебральним паралічем, тяжким психічним розладом, цукровим діабетом I типу (інсулінозалежний), гострим або хронічним захворюванням нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги – довідка про захворювання, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ.

Крім зазначених вище документів подається в паперовій чи електронній формі:

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу (посвідка на постійне проживання/посвідчення біженця/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, для іноземця та особи без громадянства);
  • заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
  • заява про згоду отримувати соціальні послуги;
  • копії свідоцтва про народження дитини (у разі надання дитині соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі);
  • декларації про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги.

Звертаємо увагу! Якщо одного із зазначених документів бракує, уповноважений орган відмовляє заявнику у встановлений законодавством строк.

Чи впливає дохід особи, яка має намір здійснювати догляд, на отримання компенсації?

Так, згідно з Порядком розмір компенсації відповідно до статті 13 Закону України “Про соціальні послуги” обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Наприклад, якщо ви вже здійснюєте догляд за особою з когнітивними порушеннями і маєте дохід понад 2684 грн на місяць, ви не маєте права на отримання компенсації за догляд.

Куди звернутися для оформлення документів, за призначенням і виплатою компенсації за догляд

Ви можете звернутись до Центру надання адміністративних послуг або до управління соціального захисту населення Верховинської селищної ради.

У які строки призначається компенсація за здійснення догляду?

Уповноважений орган протягом двох робочих днів після отримання заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги із наявністю всіх необхідних документів здійснює комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, за показниками згідно з додатком, визначеним Порядком.

За результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, уповноваженим органом готується висновок (терміни не визначені).

Враховуємо також те, що уповноважені органи мають право робити запити та в строк до п’яти календарних днів із дати надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від ДПС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від фізичних осіб, які надають соціальні послуги та звертаються за призначенням компенсації.

Відповіді на найпоширеніші запитання щодо оформлення догляду за особами з інвалідністю та людьми, які його потребують підготувала юристка Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Балясна.

 

Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до юристів «Верховинського бюро правової допомоги» за адресою: смт. Верховина, вул. І.Франка, 23 або за телефоном (03433) 2-12-75 та за телефоном гарячої лінії системи БПД 0800-213-103.

24 лютого – дата, яка змінила мирне життя кожного з нас!

Розділ Новини
24 лютого 2023
Перегляди: 104
24 лютого – дата, яка змінила мирне життя кожного з нас!
Від сумної дати початку повномасштабної агресії росії проти України минає вже 1 рік. Ми рахували кожен день … 2022 рік видався найважчим в історії нашої незалежної країни!
Українці стримують терориста та агресора, який погрожує Європі, усьому демократичному світу. Ми насправді зрозуміли, що таке підтримка та допомога, єднання навколо боротьби проти абсолютного й чорного зла!
Нас захищає найкраща армія світу – наші сили оборони, наші військові. Тримають кордони, захищають нас на передовій, пильнують небо… Саме завдяки нашим захисникам і захисницям Україна стоїть міцно, бореться й живе.
Сьогодні кожен українець та українка бачать своє майбутнє у мирній державі і з міцними союзниками! Українці не зупиняються – створюють, будують, навчають, розвиваються, відновлюють…
Щиро дякуємо всім нашим воїнам!
Схиляємо голови, віддаючи шану тим, хто віддав життя за нас…

Проведено чергову 20 сесію районної ради

Розділ Новини
24 лютого 2023
Перегляди: 61
Проведено чергову 20 сесію районної ради
23 лютого відбулося чергове засідання 20 сесії районної ради VІІІ демократичного скликання, яку провів голова районної ради Юрій Філипчук. Перш ніж розпочати роботу сесії - священник церкви «Успіння Пресвятої Богородиці Юрій Стефлюк виголосив молитву «Отче наш» за усіх Героїв, які загинули в боях з агресором та знаходяться в зоні бойових дій на території України, а також благословив на добру працю.
В роботі пленарного засідання взяли участь 14 депутатів районної ради, а також керівники: голова райдержадміністрації – начальник районної військової адміністрації Василь Бровчук, перший заступник голови райдержадміністрації Світлана Уршеджук, начальник Верховинського РВ УСБУ Юрій Цебрук, начальник Верховинського комбінату комунальних підприємств Володимир Мицканюк, директор КНП «Верховинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Верховинської селищної ради Світлана Шкіряк, директор КНП «Білоберізька АЗПСМ» Білоберізької сільської ради Іван Слижук, заступник директора КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня Верховинської селищної ради» Наталія Федінчук, начальники відділів райдержадміністрації.
До порядку денного сесійного засідання районної ради на розгляд депутатів було внесено 16 питань, зокрема:
1. Звіт голови районної ради про діяльність за звітний період, доповідав: Юрій Філипчук – голова районної ради. 2. Звіт голови райдержадміністрації – начальника районної військової адміністрації про виконання повноважень, делегованих районною радою районній державній адміністрації за 2022 рік,
доповідав: Василь Бровчук – голова райдержадміністрації – начальник районної військової адміністрації, депутат районної ради. 3. Про підсумки виконання районного бюджету за 2022 рік. доповідала: Олена Білоголова - начальник відділу бюджету та економіки фінансового управління райдержадміністрації. 4.Про внесення змін до районного бюджету на 2023 рік, доповідала: Олена Білоголова - начальник відділу бюджету та економіки фінансового управління райдержадміністрації. 5. Про затвердження переліку об’єктів комунального майна району, які підлягають приватизації у 2023 році, доповідала: Олена Білоголова - начальник відділу бюджету та економіки фінансового управління райдержадміністрації . 6. Про результати роботи Верховинського комбінату комунальних підприємств, фінансово-економічний стан за ІІ півріччя 2022 року та про організацію роботи зі збору та вивезення сміття і твердих побутових відходів та надання населенню і суб’єктам підприємницької діяльності інших послуг, доповідав: Володимир Мицканюк – директор Верховинського комбінату комунальних підприємств. 7. Інформація про роботу комунального некомерційного підприємства «Верховинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Верховинської селищної ради за 2022 рік, інформувала: Світлана Шкіряк – директор КНП «Верховинський центр первинної медико-санітарної допомоги; 8. Інформацію про роботу комунального некомерційного підприємства «Яблуницька амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Білоберізької сільської ради за 2022 рік, доповідала голова постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, пенсійного забезпечення та захисту прав учасників і ветеранів операції об’єднаних сил (антитерористичної операції) на сході України та їх сімей Наталія Кімейчук. 9. Інформацію про роботу комунального некомерційного підприємства «Білоберізька амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Білоберізької сільської ради за 2022 рік, інформував Іван Слижук – директор КНП «Білоберізька амбулаторія загальної практики сімейної медицини».10. Інформацію про роботу комунального некомерційного підприємства «Верховинська багатопрофільна лікарня Верховинської селищної ради» за 2022 рік, інформувала Наталія Федінчук - заступник директора КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня». 11. Внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно спільної власності територіальних громад району. 12. Про намір передачі в оренду Верховинському районному лісгоспу майна спільної власності територіальних громад; 13. Про намір передачі в оренду відділу освіти, молоді та спорту Верховинської селищної ради майна спільної власності територіальних громад; 14. Про продовження контракту з директором Верховинського комбінату комунальних підприємств - доповідав: Володимир Кавінський – начальник відділу комунального майна, правового та кадрового забезпечення виконавчого апарату районної ради. 15. Про звернення районної ради щодо позбавлення права проросійських політиків і організацій представницьких мандатів у радах всіх рівнів, доповідав: Михайло Нечай – уповноважений представник депутатської фракції політичної партії «Європейська Солідарність». 16. Про програму підтримки фізичної культури і спорту доповідав Юрій Філипчук – голова районної ради.
По всіх питаннях прийнято відповідні рішення.
 
 
 

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне