Новини

Сумна звістка на Верховинщині

Розділ Новини
01 листопада 2022
Перегляди: 64
Сумна звістка на Верховинщині
Під час важких боїв з російськими окупантами героїчно загинув уродженець с.Буковець, військовослужбовець Іван ПРОКОП’ЮК - 26.02.1989 р.н.
Верховинська районна рада висловлює щирі співчуття мамі, дружині, дітям, всім рідним та побратимам.
Сумуємо разом з вами, підтримуємо в годину скорботи.
Нехай пам’ять про Героя ІВАНА завжди залишиться у наших серцях. Хай Господь дарує Царство Небесне та вічний спокій його душі!
Вічна пам’ять Герою!
Герої не вмирають!

Особливості стягнення аліментів за умов воєнного стану

Розділ Новини
01 листопада 2022
Перегляди: 49

Верховинське бюро правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  www.frankivsk.legalaid.if.ua                                                                                                  

 Особливості стягнення аліментів за умов воєнного стану

 Деякі батьки завжди відповідально виконують свої обов’язки щодо матеріального забезпечення дитини, а інші навпаки цілеспрямовано ухиляються від цього. Наразі до законодавства України було внесено чимало змін та доповнень, аби уникнути збільшення кількості боржників зі сплати аліментів.

Війна – не привід забути про сплату аліментів, але з початком збройної агресії РФ проти України відбулися і певні зміни як у порядку  примусового їх стягнення так і під час добровільної сплати. Так, з прийняттям Верховною Радою Закону України від 15 березня 2022 року № 2129-ІХ, Закон України «Про виконавче провадження» було доповнено  рядом положень, пов’язаних із військовою агресію Російської Федерації на території нашої держави. Ці зміни набрали чинності 26 березня 2022 року.

Але слід зауважити, що питання стягнення аліментів під час війни не зазнало кардинальних змін, окрім виконання рішень на тимчасово окупованих територіях України державою-агресором.

 Відповідно до змін тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України:

– припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни РФ).

– із 26 березня 2022 року можливим є проведення відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника лише на виконання рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни російської федерації. Зазначене обмеження не застосовується до громадян РФ, які проживають на території України на законних підставах.

– забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії РФ, у період такої окупації.
– за рішеннями про стягнення аліментів підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи – підприємці, які здійснюють відрахування з заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника, перераховують стягнуті кошти на визначений у заяві або зверненні стягувача рахунок, а у разі відсутності реквізитів рахунка стягувача – на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

 Розглянемо основні зміни у порядку стягнення аліментів на період дії воєнного стану, які надають  можливість вирішити деякі проблемні питання з цього приводу для громадян :

– Нотаріальний договір: а) працюють не всі нотаріуси; б) нотаріус має право оформляти аліментний договір на звичайному аркуші паперу (з дотриманням низки правил), а не лише на спеціальному бланку.
– Звернення до суду з питання стягнення аліментів: бойові дії та тимчасова окупація перешкоджають здійсненню правосуддя на деяких територіях, тому територіальна підсудність окремих судів тимчасово змінилася. Щоб правильно визначити, до якого суду звертатись, необхідно знайти відповідь на це юридичне питання на сайті Верховного суду: https://supreme.court.gov.ua/supreme/gromadyanam/terutor_pidsudnist/

 Наразі багато чоловіків були мобілізовані і захищають нашу землю від окупантів. В зв’язку з цим дуже розповсюдженим стало питання матерів малолітніх і неповнолітніх діточок, а чи можливо  стягнення аліментів із платників, які перебувають у Збройних Силах України. З цього приводу законодавство чітко говорить про те, що жодних обмежень щодо стягнення аліментів з військовослужбовців не встановлено. Так, Постановою КМУ від 16 лютого 2022 року № 122 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 146» встановлено, що з військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

 Таким чином, військовослужбовці сплачують аліменти на загальних засадах та з усіх видів грошового забезпечення (крім такого, яке не має постійного характеру).

 Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Вітання з професійним святом – Днем автомобіліста і дорожника

Розділ Новини
29 жовтня 2022
Перегляди: 48

Вітання з професійним святом – Днем автомобіліста і дорожника!
Щороку, в останню неділю жовтня країна відзначає свято професіоналів і автолюбителів, всіх, від кого залежить комфорт та безпека пасажирів, своєчасність здійснення перевезень та успішний розвиток дорожньої галузі в Україні.
Сьогодні, важко уявити сучасне життя, господарську діяльність та побут без автомобільного транспорту.
І саме від злагодженої й сумлінної праці дорожників, які утримують в належному стані дороги та автомобілістів, які своєчасно забезпечують потреби громадян – функціонує найважливіша система життєзабезпечення нашого Верховинського району.
Цьогоріч відзначаємо не святкуванням, а працею та з великою вдячністю нашим військовим Збройним Силам України , які щодня дарують нам спокій та наближають Україну до перемоги! Серед числа цих героїв є й багато верховинських автомобілістів, які вже дев’ятий місяць захищають нашу державу від рашиської агресії.
Бажаю всім працівникам автомобільного транспорту та дорожнього господарства міцного здоров’я, добробуту, нових трудових здобутків і завжди зеленого світла на життєвих і автомобільних шляхах.
З повагою
Голова Верховинської районної ради Юрій ФІЛИПЧУК

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне