Новини

Погоджено створення п’ять ОТГ у Верховинському районі

Розділ Новини
31 січня 2020
Перегляди: 12

Сьогодні, 31 січня 2020 року, у залі засідань Верховинської районної ради під головуванням голови ради Івана Шкіндюка проведено п’яте пленарне засідання двадцять дев’ятої сесії районної ради сьомого демократичного скликання за участю керівництва, начальників управлінь райдержадміністрації, сільських голів, керівників установ та організацій, представників громадських об’єднань.


Депутати вшанували пам'ять загиблих Героїв України на Донбасі хвилиною мовчання.
Ряду депутатам та головам сільських рад голова районної ради Іван Шкіндюк та голова райдержадміністрації Василь Бровчук вручили вітальні адреси з нагоди Дня народження.
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи перспективний план формування у Верховинському районі 5 об’єднаних територіальних громад, рішення Міністерства розвитку громад та територій від 29 січня 2020 року про повернення на доопрацювання перспективного плану формування у Верховинському районі трьох об’єднаних територіальних громад, районна рада вирішила рекомендувати міжвідомчій регіональній робочій групі з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Івано-франківської ОДА включити до перспективного плану формування у Верховинському районі п’ять об’єднаних територіальних громад: Верховинську ОТГ, Яблуницьку ОТГ, Красноїльську ОТГ, Зеленську ОТГ та діючу Білоберізьку ОТГ. Це надзвичайно важливе рішення, яке погоджено депутатами з сільськими головами та громадськістю.
У понеділок дане рішення отримає міжвідомча регіональна робоча група з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Івано-франківської ОДА. Документ вже надіслано Міністерству розвитку громад та територій України, а також опубліковано на веб-сайті районної ради.

Герої Крут – у нашій пам’яті і наших серцях

Розділ Новини
29 січня 2020
Перегляди: 9

Сьогодні з нагоди 102-ї річниці битви під Крутами у Будинку культури с. Криворівні проведено тематичний захід, на якому вшановано пам'ять Героїв Крут, їхній патріотизм і жертовність у боротьбі за Незалежну Україну.


У заході взяв участь заступник голови районної ради Іван Маківничук, голова райдержадміністрації Василь Бровчук, заступник голови райдержадміністрації Світлана Уршеджук, Верховинський селищний голова Василь Мицканюк, священнослужителі, працівники клубних та бібліотечних установ, представники громадськості.

Сьогодні, 29 січня, Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами

Розділ Новини
29 січня 2020
Перегляди: 2

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.


Як відомо, наприкінці грудня 1917 року уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків надзвичайно дратувало проголошення Україною самостійності. Спочатку Москва створила окремий «український червоний уряд» зі столицею у Харкові, який фактично оголосив війну незалежній частині держави, а потім направила і війська – балтійських матросів, червоноармійців-головорізів з Москви, Пітера, Пскова, Смоленська тощо. Подавалося це як «громадянська війна».
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. З кінця грудня 1917 року загін Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького під командою сотника Гончаренка обороняв станцію Бахмач, важливий залізничний вузол на кордоні УНР і РСФРР. 27 січня 1918 до них надійшло підкріплення з Києва – 1-ша сотня новоствореного студентського куреня, складена з добровольців – студентів Українського народного університету, Київського Університету Святого Володимира (нині ім. Шевченка), гімназистів старших класів українських гімназій на чолі з сотником Омельченком.

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне