Щорічно 27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. У резолюції зазначалося: “Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».
Цю дату обрано не випадково. Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Україна була однією з найбільш постраждалих від Голокосту територій. У нашій країні найвідомішим місцем масових розстрілів євреїв є урочище Бабин Яр, а також розташований поряд Сирецький концтабір.
Сьогодні, коли Україна протистоїть російській агресії, ми знову відчуваємо на собі всі жахи війни. Рашистські окупанти принесли смерть і руйнування на нашу землю. Ми боремося за свою свободу і незалежність, за право жити у мирі та демократії.
Вічна пам’ять мільйонам невинних жертв Голокосту.
Вічна пам’ять жертвам російської агресії в Україні.
Сьогодні, у День Соборності відбулися заходи біля Стели Героїв Небесної Сотні у селищі Верховина.
У заходах взяли участь керівництво та працівники структур та громадськість району.
Священнослужителі відслужили молебень за наших захисників, які загинули у боях за незалежність України, та тих, які боронять кордони нашої держави.
Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі. Подія основоположна для українського державотворення.
Ми вкотре змушені боротися за нашу єдність, незалежність та свободу. За час повномасштабної війни, українці довели, що ми сильна та незламна нація. Тримаймо стрій та йдемо далі до перемоги! Сьогодні ми згадуємо нашу історію, шануємо наших героїв та висловлюємо вдячність тим, хто боронить нашу державу.
Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні.
Сьогодні сумуємо і плачемо усі, бо, втратили ще одного Захисника, молодого воїна РОМАНА МАРТИЩУКА з села Зелене Верховинського району, внаслідок важкої хвороби в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні обірвалось життя нашого Захисника.
Траурну колону люди зустрічали на колінах, а вже біля стели Героїв Небесної Сотні в селищі Верховина священнослужителі відправили панахиду за Воїном. Віддати останню шану Захиснику до Стели прийшли керівництво та жителі району, військовослужбовці, друзі та найрідніші люди.
Його щирість, відданість Україні та мужність завжди житимуть в серцях тих хто його знав, любив, цінував і поважав.
З перших днів повномасштабного наступу російських окупантів, а саме, 08 березня 2022 року, був призваний на службу до ЗСУ. Проходив службу у 110 бригаді на Донецькому напрямку, де отримав важке осколкове поранення та проходив довготривале лікування.
МАРТИЩУК Роман Васильович, 06.02.1994 р.н., в с. Топільче Зеленської територіальної громади. Навчався у Зеленській ЗОШ І-ІІІ ст. яку закінчив у 2010 році. Після вступив до Чернівецького Православного Богословського Інституту на богословсько-педагогічний факультет. Здобував ступінь магістра у Івано-Франківському Богословському інституті ім. Феодосія Манявського, за спеціальністю «Богослів'я». Після закінчення інституту залишився тут же викладати та одночасно навчався на заочній формі у Чернівецькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету.
У 2018 році Роман МАРТИЩУК пройшов навчання за програмою підготовки «Молодший інспектор прикордонної служби ІІ категорії» та отримав звання «сержант». Підписав контракт та проходив службу у ВПС «Шибени», де неодноразово був нагороджений грамотами за сумлінну службу.
Верховинська районна рада висловлює щирі співчуття матері Наталії, батькові Василеві, дружині Марії, донечці Анастасії, сестрі Надії та всім рідним і близьким Воїна РОМАНА.