Новини

20 січня День вшанування захисників Донецького аеропорту

Розділ Новини
20 січня 2024
Перегляди: 48
20 січня День вшанування захисників Донецького аеропорту
Цю дату встановлено 20 січня 2022 року спільним Наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України (наказ МОУ 20.02.22 №21/24) з метою військово-патріотичного виховання, вшанування подвигу військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які обороняли Донецький аеропорт від російського агресора, та продовження найкращих бойових традицій.
«Кіборги вистояли, не встояв бетон» — ця фраза увійшла в історію як свідчення подвигу захисників Донецького аеропорту, які стійко боронили будови летовища з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час російсько-української війни.
Кіборгами українців прозвали російські окупанти, які були шоковані, що живі люди могли так довго і стійко боронити будови аеропорту.
Впродовж усіх 244 днів, що тривали бої за Донецький аеропорт, військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери відбивали ворожі атаки будівель летовища, а також контролювали навколишні села. За час оборони з травня 2014 року по січень 2015 року, в його захисті за ротацією взяли участь понад 2 500 військових і добровольців.
Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських воїнів. П’ятьом із них присвоїли звання «Герой України» посмертно. Понад 500 оборонців ДАПу зазнали поранень. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких — посмертно.
«На межі людських можливостей, під численними обстрілами та облогами ворога кіборги до останнього утримували цей форпост», – зазначає Міністерство оборони України.
З 24 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення росії на наші землі, кожен воїн-захисник одягнув броню кіборга, що символізує стійкість і незламність, пронизану вірою та молитвами українців.
244-денна оборона Донецького аеропорту стала прообразом героїчного захисту Силами оборони України населених пунктів Донеччини в умовах повномасштабної війни. Українські воїни вже тривалий час продовжують мужньо боронити українські міста. Вони - нові символи стійкості та незламності наших воїнів.
Вічна пам'ять усім кіборгам, які віддали за Україну життя!
Вічна слава і честь захисникам України!

Про безоплатну правничу допомогу (БПД)

Розділ Новини
12 січня 2024
Перегляди: 82

 Верховинське бюро правничої допомоги Коломийсько-Вижницького центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги

 

Про безоплатну правничу допомогу (БПД)

Система надання безоплатної правничої допомоги — це мережа точок доступу до правничої допомоги по всій Україні та дистанційні сервіси.

Чи справді правнича допомога надається безоплатно

Так. Надання правничих послуг гарантується Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та повністю фінансується за кошти Державного бюджету України.

Працездатним людям

Працездатні люди, чий середньомісячний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів (у 2024 році — 6056 грн), мають право на усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги.

Надаємо правничу допомогу для вирішення різних життєвих питань, наприклад:

- оскарження дій чи бездіяльності органів влади;

- оформлення чи перерахунку соціальних виплат, пільг;

- виправлення помилок у нарахуваннях за комунальні послуги;

- розлучення, аліментів, спадщини та багатьох інших.

Пенсіонерам

Люди, що отримують пенсію (за віком, вислугою років тощо) і чий середньомісячний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (у 2024 році — 4722 грн) мають право на усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги.

Надаємо правничу допомогу для вирішення різних життєвих питань, наприклад:

- оформлення чи перерахунку пенсії, інших соціальних виплат, пільг;

- виправлення помилок у нарахуваннях за комунальні послуги;

- оскарження дій чи бездіяльності органів влади;

- оформлення спадщини, договорів дарування тощо.

Людям з інвалідністю

Люди з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2024 році — 6056 грн), мають право на усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги.

Звернутися до юристів ці люди можуть, зокрема, з таких питань:

- оскарження дій чи бездіяльності органів влади;

- оформлення чи перерахунок пенсії, інших соціальних виплат, пільг;

- виправлення помилок у нарахуваннях за комунальні послуги;

- встановлення факту перебування на утриманні померлого годувальника;

- визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням;

- розлучення, аліменти, спадщина та інших.

Допомога онлайн

Отримати консультації юристів можна також телефоном та онлайн. 

Щоб отримати усну консультацію — телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Юристи на зв’язку по буднях.

Номер для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Зателефонувати можна також з мобільного застосунку Telegram https://t.me/+380677213103.

Якщо вам зручно отримати правову допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до юристів «Верховинського бюро правової допомоги» за адресою: смт. Верховина, вул. І.Франка, 23 або за телефоном (03433) 2-12-75 

ОСТАННЯ ШАНА ЗАХИСНИКУ ЮРІЮ

Розділ Новини
07 січня 2024
Перегляди: 87
ОСТАННЯ ШАНА ЗАХИСНИКУ ЮРІЮ
Сьогодні Верховинщина прощалася із полеглим на війні Героєм, жителем селища Верховина, присілок Плай, ЮРІЄМ ШЕКЕРЯКОМ - сержантом, старшим техніком мінометної батареї 102 бригади 201-го батальйону військової частини А7370.
Траурну колону люди зустрічали на колінах, а вже біля Героїв Небесної Сотні в селищі Верховина священнослужителі відправили панахиду за загиблим Воїном ЮРІЄМ.
Віддати останню шану Захиснику до Стели прийшли керівництво та жителі району, військовослужбовці, друзі та найрідніші люди.
ЮРІЙ загинув при виконанні бойового завдання з захисту нашої держави 01 січня 2024 р. в районі населеного пункту Новодарівка, Пологівського району Запорізької області. Нагороджений пам’ятною медаллю «За мужність та відвагу» та почесним надгрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Золотий Хрест».
Біль та розпач від втрати переповнює кожного з нас, адже Україна у війні втрачає найкращих своїх синів і дочок. Таким був ЮРІЙ - мужніми та добрим воїном. Вірним військовій присязі.
Верховинська районна рада висловлює щирі співчуття рідним та близьким, побратимам Захисника ЮРІЯ ШЕКЕРЯКА.
Низький уклін ГЕРОЮ ЮРІЮ!
 
 
 
 
 

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне