Новини

зустріч у Верховинському відділенні Івано-Франківського фахового коледжу

Розділ Новини
02 березня 2023
Перегляди: 27
Вчора відбулася зустріч у Верховинському відділенні Івано-Франківського фахового коледжу з головою Верховинської районної ради Юрієм Філипчуком та депутатом районної ради - захисником України Василем Команом, який нещодавно повернувся з передових позицій. Під час зустрічі Голова районної ради подякував викладачам та студентам за волонтерську діяльність та нагородив кращих студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» Грамотами за активну участь в житті коледжу та району. Захисник України, мешканець району поділився особистим бойовим досвідом та власними переживаннями за майбутнє нашої держави. Депутати районної ради висловили слова подяки викладацькому колективу за волонтерську діяльність та патріотичне виховання молодого покоління.
Віримо, що спільними зусиллями здобудемо перемогу України!!!
Слава Україні! Героям Слава!
 
 

Трудове законодавство зазнало чималих змін після введення воєнного стану на території України

Розділ Новини
28 лютого 2023
Перегляди: 41

Верховинське бюро правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  www.frankivsk.legalaid.if.ua                                                                                                  

Статтю на тему: «Зміни до трудового законодавства» підготувала Ірина Кікінчук, завідувач сектору «Верховинське бюро правової допомоги» відділу правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання БВПД.

Трудове законодавство зазнало чималих змін після введення воєнного стану на території України.

Законом України від 1 липня 2022 року № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» знову були внесені зміни, які вже не прив’язані до воєнного часу, але відбили на собі практику з якою стикнулися як працівники, так і роботодавці.

- Зміни щодо звільнення працівника

Тепер працівника можна звільнити з ініціативи роботодавця, якщо такий роботодавець не може забезпечити працівника роботою у зв’язку зі знищенням виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій. При цьому обов’язковою умовою для звільнення за цією підставою повинні бути документи, що підтверджують знищення майна (матеріали технічної інвентаризації, що засвідчують факт знищення майна, довідки органів внутрішніх справ України, акт про пожежу, офіційні висновки інших установ або організацій, які відповідно до законодавства уповноважені засвідчувати факт знищення майна тощо).

- Зміни щодо відпусток

Додано новий вид відпустки — відпустка без збереження заробітної плати терміном до 90 днів. Важливо, закон не вказує на можливість роботодавця відмовити працівникові у наданні цієї відпустки. Однак працівник має підтвердити факт, що він «перебуває за межами території України» або «набув статусу внутрішньо переміщеної особи».

Електронне посвідчення ветерана Порталу Дія

Розділ Новини
28 лютого 2023
Перегляди: 68

 

 

Сектор «Верховинське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги www.frankivsk.legalaid.if.ua                                                                                      

Електронне посвідчення ветерана

Цьогоріч у мобільному додатку Порталу Дія з’явиться електронне посвідчення ветерана. Це, зокрема, передбачено планом заходів на 2023 рік щодо переведення публічних послуг в електронну форму, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2022 року № 1191-р.

Детальніше про електронне посвідчення ветерана розповідає заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко.

Ще 14 грудня 2021 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана», який набрав чинності 12 січня 2022 року і яким, серед іншого, внесено зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що стосуються запровадження електронного посвідчення ветерана (е-посвідчення ветерана) та використання його замість паперового «Посвідчення учасника бойових дій», «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни», «Посвідчення учасника війни», «Посвідчення члена сім’ї загиблого» або «Посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України».

Таким чином, особа отримує можливість використосувати е-посвідчення як аналог відповідного посвідчення у паперовій формі, а також тоді, коли законодавством передбачено подання та застосування копії посвідчення у формі книжечки. Можна буде використати е-посвідчення на території України для підтвердження відповідного статусу, отримання пільг та компенсацій.       

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне