Новини

90 роковини вшанування пам’яті жертв Голодоморів

Розділ Новини
26 листопада 2022
Перегляди: 57
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Через 90 років після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують методи геноциду. Майже дев’ять місяців повномасштабної війни засвідчили: здійснюючи вторгнення, росія має на меті знищити українську націю як таку. Знищити українську ідентичність, культуру, мову. Для цього окупанти вбивають і депортують українців, руйнують міста, спалюють українські книжки.
Та це не перший злочин такого масштабу, який москва здійснює проти України. У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим, попередник путінського рашизму, вчинив в Україні злочин геноциду – Голодомор. Зумисно створений голод убив мільйони українців, а долі тих, хто вижив, скалічив. Пережиті жахіття залишили глибоку травму в кількох поколіннях українців.
Метою росії було і є знищення української ідентичності та української нації. І тоді, і нині росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.
Сьогодні українці мають власну державу. І завдяки цьому успішно протистоять путінському геноциду.
Перемога України й покарання винних важливі не тільки для нашої країни, вони важливі для всього світу.
Наше сьогодення вчить: щоб слугувати запобіжником проти повторення трагедій і злочинів минулого, наша пам’ять має бути живою і чесною, а в ставленні до тих, хто вчиняє злочини проти людства, не повинно бути подвійних підходів.
 

Верховинщина зустрічала Героя-захисника ВАСИЛЯ ГАВРИЛЮКА

Розділ Новини
25 листопада 2022
Перегляди: 58
Верховинщина зустрічала Героя-захисника ВАСИЛЯ ГАВРИЛЮКА
Сьогодні Верховинщина зустріла загиблого ВАСИЛЯ ГАВРИЛЮКА біля Стели Героїв Небесної Сотні, незважаючи на холод, з прапорами, лампадками та квітами жителі селища та сіл прийшли віддати останню шану мужньому Захиснику, священнослужителі відправили панахиду. Опісля траурний кортеж вирушив до церкви Різдва Пресвятої Богородиці в село Криворівня, де односельці – зможуть попрощатись з Героєм.
ВАСИЛЬ ГАВРИЛЮК народився у селі Криворівня Верховинського району 29 травня 1981 року. Проживав із сім'єю у селі Яворів. 09 травня 2022 року пішов служити добровольцем у прикордонні війська. Проходив вишкіл у м.Хусті, м.Львові, потім виконував завдання біля кордону з Білоруссю, а також у Харківській області. З листопада 2022 року воював на Луганському напрямку. Загинув у бою з російськими окупантами 16 листопада 2022 року.
ВАСИЛЬ завжди був сильний, у самому розквіті сил, доброзичливий та працьовитий, шанував традиції свого краю, піклувався про своїх рідних, будував плани на майбутнє…Проте цим планам не судилося збутися через вторгнення рашистів.
Верховинська районна рада висловлює щирі співчуття дружині Героя, дітям, батьку Василю, брату Юрію та сестрі Оксані з сім’ями, всій родині, друзям, побратимам… Разом з вами розділяємо невимовний біль втрати рідної людини, доземний уклін Вам.
Нехай Господь прийме душу ВАСИЛЯ у свої обійми та дарує Царство Небесне!
Вічна пам‘ять і слава Герою ВАСИЛЮ ГАВРИЛЮКУ

Фігура Покровителя українського воїнства Архистратига Михаїла у Верхньому Ясенові

Розділ Новини
23 листопада 2022
Перегляди: 36
21 листопада, в день вшанування Собору Архистратига Михаїла у с. Верхній Ясенів відбувся захід, приурочений світлій пам’яті загиблого воїна-капелана Михайла Гергелюка і освячення фігури Покровителя українського воїнства Архистратига Михаїла, встановленої на місці знесеного монументу тоталітарного режиму.
Священнослужителі району освятили фігуру Покровителя Українського воїнства архистратига Михаїла та відправили поминальну молебень вшановуючи світлу пам’ять загиблого воїна-капелана Михайла Гергелюка за участю представників влади, представників районних структур та організацій, громади села Верхній Ясенів, сусідніх сіл, військовослужбовців та учнівської молоді.
Нехай воєначальник сил Небесних Архистратиг Михаїл оберігає усіх, кожну родину! Хай дарує сили, міцну віру та несе добро й любов в кожне серце, в кожну домівку, і дає сил нашим воїнам захищати нашу країну від загарбника та здобути якнайшвидше Перемогу!
Слава Україні!
Героям слава!
 
 
 
 
 

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне