Новини

114 річниця від дня народження лідера Організації Українських Націоналістів, символу українського спротиву – Степана Бандери

Розділ Новини
04 січня 2023
Перегляди: 105
Першого січня 2023 року відзначається 114 річниця від дня народження лідера Організації Українських Націоналістів, символу українського спротиву – Степана Бандери.
Український інститут національної пам’яті пояснює, що Бандера очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Закордонні частини ОУН у 1946 —1959 роках. Українською повстанською армією безпосередньо командували Василь Івахів, Дмитро Клячківський, Роман Шухевич і Василь Кук.
Степана Бандеру нацисти 4 роки тримали в ув’язненні, зокрема в одиночній камері концтабору Заксенгаузен. Відрізаний від світу, він не знав, чи продовжують боротися побратими в Україні. Але лідер ОУН все одно не погодився відкликати Акт відновлення Української Держави.
30 червня 1941 року ОУН(б) проголосила "Акт відновлення Української Держави".А вже 5 липня Степан Бандера через відмову відкликати "Акт відновлення…" був посаджений у Кракові під домашній арешт, а в подальшому був в’язнем тюрем у Берліні; звідти потрапив до концтабору Заксенгаузен. Почалися масові арешти учасників ОУН – за деякими даними, було заарештовано 80% керівного складу ОУН(б). "Відновлена держава" не проіснувала й тижня.
Степан Бандера був убитий агентом КГБ у Мюнхені у 1959 році. Досі залишається символом українського спротиву.
Степан Бандера був і залишається символом боротьби нашого народу за волю та незалежність. Його пророчі слова «Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом» є сьогодні надзвичайно актуальними. Адже вже понад 10 місяців ми героїчно виборюємо нашу свободу, право вільно жити та працювати на своїй землі.
На зображенні може бути: 1 особа та текст «степан бандера»

Шановні Верховинці та гості нашого краю!

Розділ Новини
04 січня 2023
Перегляди: 29
Шановні Верховинці та гості нашого краю!
Прийміть мої найщиріші вітання з прийдешнім Новим 2023 роком!
Найважчий рік нашого життя, сповнений тривогами, втратами, болем та відчаєм, добігає свого кінця, а Новий рік принесе нам перемогу та мир в Україні й в кожній домівці наших співгромадян.
Я щиро бажаю Вам Господньої благодаті у кожну оселю, сім’ю і родину, нашу рідну Україну. Щоб наповнювало любов’ю і милосердям серця, додавало сили і наснаги для здійснення усіх задумів і планів.
Нехай Господнє благословення оберігає та захищає наших воїнів, які стоять на захисті українських кордонів, дарує мир та благодать нашій землі, процвітання і велич незалежній Україні.
Щастя Вам, злагоди, добра і благополуччя.
Україна обов'язково переможе, а ми будемо розвивати нашу країну та збудуємо її добробут разом!
З повагою
Голова Верховинської районної ради Юрій ФІЛИПЧУК
 
 

Шановні жителі та гості Верховинщини, які святкують Різдво Христове за григоріанським календарем!

Розділ Новини
25 грудня 2022
Перегляди: 89
Шановні жителі та гості Верховинщини, які святкують Різдво Христове за григоріанським календарем!
Щиросердечно вітаю Вас з Різдвом Христовим !
Цьогоріч ми відзначаємо його у час повномасштабної війни, коли тисячі наших незламних Захисників і Захисниць попри темряву і холод, безперервні ворожі обстріли продовжують мужньо боронити нашу державу від навали московської орди.
Проте народження Господнього Сина подарувало нам сподівання на спасіння, добро і мир, віру у перемогу добра над злом.
Сьогодні ми сподіваємося на Господнє милосердя, адже “хто живе надією на Всевишнього, той під покровом Бога Небесного спочиває”.
Вірю, що народження Господнього Сина подарує нам світло та радість, додасть віри у нашу Перемогу!
Дякую усім за єдність та взаєморозуміння. Божої ласки вам та благодаті!
Христос народився!
З повагою
Голова Верховинської районної ради Юрій ФІЛИПЧУК
 
 
 

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне