Новини

Золото Михайла ХАРУКА на Всесвітній зимовій універсіаді в США

Розділ Новини
26 січня 2023
Перегляди: 35
Золото Михайла ХАРУКА на Всесвітній зимовій універсіаді в США
Гуцульщину переповняє гордість за українського сноубордиста, який родом із села Ільці Верховинського району, та здобув для України у паралельному гігантському слаломі збірній «золото» та «бронзу» у Лейк-Плесіді.
Фотографія нашого земляка, сноубордиста Михайла Харука з державним синьо-жовтим прапором облетіла з американського Лейк-Плесіді увесь спортивний світ. Михайло тріумфував на Всесвітній зимовій Універсіаді: першу золоту медаль у дисципліні «паралельний гігантський слалом» та «бронзу» у дисципліні «паралельний слалом».
«Дорогі друзі, моя перемога і ця золота медаль – для вас усіх. Вона була здобута насамперед завдяки нашій мужній армії, завдяки ЗСУ, які героїчно захищають український кордон. Цю медаль я присвячую моєму другові – снайперу Олегу Мазуру, який у минулому також був спортсменом», – написав Михайло Харук.
Верховинщина та вся Україна пишається Михайлом ХАРУКОМ і висловлює вдячність батькам, за справжнього патріота-українця та прославлення української землі, нездоланної у бою з московськими окупантами.

Чи захищені права споживача в умовах воєнного стану

Розділ Новини
23 січня 2023
Перегляди: 66

Верховинське бюро правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  www.frankivsk.legalaid.if.ua                                                

 

Чи захищені права споживача в умовах воєнного стану

Після запровадження воєнного стану Кабмін заборонив органам контролю здійснювати перевірки субʼєктів господарювання. Як сьогодні захистити права споживача й до яких інстанцій звертатися – пояснює заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна.

Права споживачів викладені у Законі України «Про захист прав споживачів». Зокрема, відповідно до цього закону, якщо споживач придбав товар з недоліками, неналежної якості або ж якщо товар не підходить йому за певними характеристиками, він має право на заміну товару, пропорційне відшкодування вартості чи на відшкодування витрат на усунення недоліків. Та попри чітко прописані норми, на практиці в споживачів виникає чимало питань.

Проте важливо знати, що товар належної якості можуть обміняти в разі, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. Щоб замінити неякісний товар, в тому числі й продукт харчування, чи повернути за нього кошти, потрібно мати чек, який засвідчує придбання товару.

Окрім прав, споживач має і обов’язки. Один із яких – уважно перевіряти маркування товару, дату виготовлення і строк його можливого використання.

У випадку, коли продавець відмовляється виконувати законі вимоги, слід звертатися до адміністратора магазину. А якщо виникає конфліктна ситуація – фіксувати її на телефон. Запис допоможе відстояти права в суді.

Претензії до продавця можна висловлювати письмово – в письмових заявах і зверненнях. Це передбачено законодавством.

Процедура повернення чи заміни товару передбачає написання покупцем заяви (чи звернення) до субʼєкта господарювання. Якщо ж продавець вимогами нехтує, то в мирний час покупець з письмовою відповіддю на своє звернення (або без неї, якщо продавець такої відповіді не надав), з товаром та чеком міг звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Яка, своєю чергою, мала б провести перевірку. Під час воєнного стану діє мораторій на такі перевірки. Тож головний спосіб відновити свої порушені права – звернення до суду. До речі, якщо йдеться про захист прав позивача як споживача, він звільняється від сплати судового збору.

Куди ж іще, крім суду, може звернутися споживач?

Якщо продавець не використовує касовий апарат, то споживач може скаржитися до Державної податкової служби, яка сьогодні, попри запровадження воєнного стану, може проводити перевірки й накладати штрафи на субʼєктів господарювання.

Повідомити про маркування товару іноземною мовою, а не державною, як того вимагає законодавство, Ще одна інстанція, можна до Уповноваженого із захисту державної мови. Для цього на сайті Уповноваженого є спеціальна форма.

Порушення у сфері фінансових послуг оскаржують до Національного банку України, а саме до Управління захисту прав споживачів фінансових послуг. Подати скаргу також можна онлайн.

Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до юристів «Верховинського бюро правової допомоги» за адресою: смт. Верховина, вул. І.Франка, 23 або за телефоном (03433) 2-12-75 та за телефоном гарячої лінії системи БПД 0800-213-103.

 

 

22 січня - День Соборності України

Розділ Новини
22 січня 2023
Перегляди: 49
22 січня - День Соборності України
Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акту Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.
Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.
Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.
Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків, зокрема, через використанням ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримку антиукраїнських рухів. Але також – через періодичний брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі. Сьогодні росія знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.
Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому Соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.
На зображенні може бути: текст
 

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне