Новини

Перша фотовиставка Олега Гапчука під назвою « Це люди твої, Гуцуліє»

Розділ Новини
17 червня 2021
Перегляди: 33
16 червня в Історико-краєзнавчому музеї «Гуцульщина» відбулася перша фотовиставка Олега Гапчука під назвою « Це люди твої, Гуцуліє».
На запрошення організатора дійства, у виставці взяли участь голова районної ради Юрій Філипчук, голова районної державної адміністрації Василь Бровчук, перший заступник голови районної державної адміністрації Світлана Уршеджук, представники культури Верховинської селищної ради, працівники музею та запрошені.
Олег Гапчук представив свої роботи та змістовно розповів історією створення даної фотовиставки в яку входять 76 фотокартин. На світлинах можна буде побачити багато знайомих людей, фото підкріплене стародавніми українськими прислів'ями, цитатами зі співанок Романа Кумлика, Параски Плитки-Горицвіт та легендарного твору Петра Шекерика - Доникового "Дідо Иванчік"
Керівники привітали організатора фотовиставки. Побажали творчих успіхів, веселих світлих постатей, Божого благословення та нових звершень.

Допомогти пільговій категорії населення зводити власне житло.

Розділ Новини
16 червня 2021
Перегляди: 38

Допомогти пільговій категорії населення зводити власне житло.

 Сьогодні відбулося засідання тимчасової комісії районної ради з реалізації лісосировинних ресурсів для потреб пільгових категорій населення. Комісію провів голова районної ради Юрій Філипчук за участю Світлани Ілійчук - керуючого справами районної ради, Андрія Станкевича - головного лісничого ДП «Верховинське лісове господарство», Юрія Федорчука – депутата районної ради, Оксани Волинюк – депутата районної ради, Ольги Петріянчук – голови постійної комісії районної ради з питань податків, бюджету і фінансів, Наталії Сапріянчук – начальника відділу загально-організаційної роботи районної ради, де було розглянуто заяви громадян Верховинського району, які відносяться до пільгової категорії населення. Комісія рекомендувала керівникам підприємств виділити будівельний ліс та дрова по пільговій ціні.

Посів та вирощування маку – карається Законом !

Розділ Новини
16 червня 2021
Перегляди: 30

Посів та вирощування маку – карається Законом !

На теренах нашої держави викликає занепокоєння поширення наркоманії та зростання злочинності, пов'язаної з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин, які відповідно негативно впливають на життя, здоров'я та благополуччя громадян.

Кожного року, жителі нашого краю засаджують свої присадибні ділянки різною рослинністю, одночасно додається турбот працівникам правоохоронних органів, адже дехто висіває на згаданих ділянках мак та коноплю.

На сьогодні навряд чи знайдеться людина, котра не знає про заборону незаконного посіву й вирощування нарковмісних рослин а також про покарання, яке настає у випадку викриття працівниками правоохоронних органів таких діянь.

Однак, незважаючи на встановлену законодавством заборону, мають місце випадки, коли громадяни ігнорують вимоги вказаного законодавства України.

Слід звернути увагу, що законодавством України за незаконний посів та вирощування снодійного маку та конопель передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Зокрема, ст. 106−2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вказані дії (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин) караються накладенням штрафу у розмірі від 306 до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Згідно частини 1 статті 310 Кримінального кодексу України незаконний посів маку (в кількості від 100 до 500 рослин) чи конопель (у кількості від 10 до 50 рослин) карається штрафом до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3-х років. Якщо кількість вирощених рослин маку (500 і більше рослин) чи коноплі (50 і більше рослин) досить велика - це загрожує позбавленням волі на строк від 3 до 7 років, і як наслідок наявністю у громадян судимості.

Як відомо, необізнаність із законом не звільняє від відповідальності. Саме тому, прокуратура та поліція вважають за свій обов'язок у черговий раз нагадати мешканцям району про норми закону та застерегти від необачного кроку.

Таким чином, у разі виявлення землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках дикорослих конопель чи снотворного маку вживати заходів щодо їх знищення, а уразі виявлення фактів цілеспрямованості таких дій іншими особами, повідомляти правоохоронні органи району для боротьби із наркотизацією суспільства.

Прокурор Верховинського відділу

Косівської окружної прокуратури                                                П. Попович

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне