Новини

У Верховині відкрили алею слави Героїв Верховинщини

Розділ Новини
22 травня 2023
Перегляди: 12
У Верховині відкрили алею слави Героїв Верховинщини
У переддень Дня Героїв, сьогодні 22 травня біля Стели Героїв Небесної Сотні відкрили алею слави Героїв з Верховинського району, які віддали життя за Україну протягом 9 років війни росії проти України.
У заході взяли участь родини загиблих Героїв, керівник апарату обласної державної адміністрації Ярослав Дем´янчук, начальник відділу в Івано-Франківській області Міністерства у справах ветеранів України Володимир Веркалець, голова районної державної адміністрації- начальник районної військової адміністрації Василь Бровчук, голова районної ради Юрій Філипчук, голова Верховинської селищної ради Василь Мицканюк, голова Білоберізької сільської ради Дмитро Іванюк, голова Зеленської сільської ради Володимир Феркаляк, начальник Верховинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Анатолій Россіп, керівники установ та організацій району, сільські старости, місцеві жителі.
Священнослужителі району відправили панахиду за загиблими Героями України, виголосили спільну молитву та освятили банери на яких увіковічнена пам'ять про наших полеглих мужніх воїнів.
В рамках заходу за сумлінну службу у Збройних Силах України, вірність військовій присязі, особисту мужність, самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цінності України при відсічі збройної агресії російської федерації, нагородили відзнакою Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» (посмертно) 21 загиблого Героя з району. Відзнаки вручили родинам полеглих військовослужбовців.
Подвиги наших захисників у наших серцях назавжди.
Всі хто сьогодні обрав цей важкий шлях-військові, волонтери, медики- назавжди закарбовані в нашій історії як Герої.
Слава Україні
Слава її Героям!

Відбулася друга благодійна спортивно-патріотична акція “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України”, присвячена Дню героїв

Розділ Новини
22 травня 2023
Перегляди: 9
Відбулася друга благодійна спортивно-патріотична акція “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України”, присвячена Дню героїв
В Івано-Франківську відбулася друга благодійна спортивно-патріотична акція “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України” присвячена Дню героїв, організована Івано-Франківською обласною радою, в якій взяли участь команда депутатів Верховинської районної ради. Благодійна спортивно-патріотична акція проходила у форматі спартакіади по видах спорту: настільний теніс, бадмінтон, шахи і шашки.
Загалом до участі у акції зголосилися 32 команди всіх рівнів органів місцевого самоврядування, а це – близько 350 учасників. Умовою участі було визначено благодійний внесок у розмірі 200 тисяч гривень для обласної ради та 20 тисяч гривень для всіх інших органів місцевого самоврядування.
Кожна громада, кожен з вас щоденно дбає за те, аби надати посильну допомогу нашим Збройним Силам. Акція є символічним виявом солідарності органів місцевого самоврядування зі Збройними Силами і демонстрація того, що ми хочемо наблизити нашу Перемогу.
За результатами благодійної спортивно-патріотичної акції “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України” вдалося зібрати майже півмільйона гривень – у формі фінансової допомогу для ЗСУ, а також шляхом надання військового спорядження для потреб військових частин, які базуються на території Прикарпаття на загальну суму близько 3 мільйонів гривень.
Захід проводиться представниками місцевого самоврядування області з метою збору коштів на допомогу Збройним Силам України, а також для посилення співпраці органів місцевого самоврядування області і пропаганди фізичної культури, спорту та здорового способу життя.

18 травня - 79 років з моменту примусової депортації кримських татар

Розділ Новини
18 травня 2023
Перегляди: 10
18 травня - 79 років з моменту примусової депортації кримських татар
Порушуючи норми міжнародного права, радянський уряд здійснив акт геноциду, аби стерти національну ідентичність кримськотатарського народу – корінного народу України, забороняючи використання рідної мови, сповідування своєї релігії та збереження власної культури.
З 18 травня 1944 року за наказом Сталіна було розпочато депортацію кримських татар з рідного півострова до Середньої Азії. Близько 200 тисяч людей депортували в залізничних товарних вагонах.
Нелюдський акт депортації призвів до незліченних жертв. Протягом кількох днів цілий народ було позбавлено Батьківщини. В ешелонах смерті, у місцях спецпоселень загинули тисячі безневинних людей. Було знищено цілі родини.
Протягом 12 років кримські татари мали статус «спецпереселенців», що накладав багато обмежень. Їм було заборонено перетинати кордон поселення без письмової згоди спецкомендатури, а тих, хто відвідував родичів у сусідньому селищі, засуджували до 25 років. За офіційними даними, від голоду та хвороб майже половина кримських татар загинула в дорозі чи в місцях вигнання.
З 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.
Нині, з початком повномасштабної агресії росії проти України, виникають нові виклики. Це стосується і новоокупованих територій у Херсонській та Запорізькій областях, куди після початку тимчасової окупації Криму переселилися багато кримських татар. Біль кримськотатарського народу – наш спільний біль.
Ми ніколи не забудемо і не пробачимо злочини радянського режиму.
Мріємо, що історичну справедливість буде відновлено, що Україна буде вільною і кримськотатарський народ буде повноправно господарювати на своїй історичній території.

Анонс подій

16 квітня 2019 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

ПЛАН проведення Дня депутата >

Звернення райради

Різне